Ανακοίνωση επίδοσης βαθμολογίας Β' Τετραμήνου

anakoinosiΑνακοινώνεται ότι οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για την επίδοση των ατομικών ελέγχου προόδου των μαθητών από τις 11/05/2017 έως και τις 26/05/2017.

Ανακοίνωση επίδοσης βαθμολογίας Α' Τετραμήνου

anakoinosiΑνακοινώνεται ότι η επίδοση της βαθμολογίας του Α’ τετραμήνου θα γίνει τη Δευτέρα 08 Φεβρουαρίου στις 13.30. Η αυτοπρόσωπη παρουσία των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών είναι απαραίτητη για την επίδοση των ελέγχων.

Ανακοίνωση Ενημέρωσης Γονέων

Καλούνται  οι γονείς των μαθητών του σχολείου την Πέμπτη στις 17/12/2015 και ώρα 18.30 μ.μ. στο χώρο του σχολείου για να ενημερωθούν από τους καθηγητές για την επίδοση των μαθητών. Επίσης θα γίνει ενημέρωση για το νέο σύστημα εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Πρόσκληση στη Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Λυκείου Τρικάλων

anakoinosiΤο Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, καλεί όλους τους γονείς - κηδεμόνες να συμμετέχουν στην Συνέλευση που θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας την Πέμπτη 5-11-15 και ώρα 18:00 μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ

1. Οικονομικός και Διοικητικός Απολογισμός για την σχολική χρονιά 2014-15.
2. Κάλυψη θέσεων στο Δ.Σ , λόγω αποχώρησης μελών που τα παιδιά τους αποφοίτησαν.
3. Συζήτηση για θέματα λειτουργίας του σχολείου που μας αφορούν.
4. Συζήτηση επί θεμάτων που θα τεθούν από τους παρευρισκόμενους γονείς – κηδεμόνες.

Περιμένουμε ότι οι γονείς-κηδεμόνες θα ανταποκριθούν επαρκώς στην υποχρέωσή τους να συμβάλουν με την παρουσία τους στην προσπάθεια για την βελτίωση των συνθηκών λειτουργίας του σχολείου μας και στην αντιμετώπιση των δυσκολιών που συναντούν τα παιδιά μας μέσα σε αυτό.

Από το ΔΣ του Συλλόγου.

Ανακοίνωση Ενημέρωσης Γονέων

anakoinosi

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας. Ο Διευθυντής και οι διδάσκοντες καθηγητές του σχολείου, σας καλούμε την Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014 και από τις 18:00 μ.μ.. σε απογευματινή ενημερωτική συνάντηση για την επίδοση και τη συμπεριφορά των παιδιών κατά την διάρκεια του Α' τετραμήνου. Οι καθηγητές θα βρίσκονται στο χώρο του σχολείου για να σας ενημερώσουν σχετικά με την πρόοδο των παιδιών σας.

Βρίσκεστε εδώ: Home Ανακοινώσεις Γονείς