Σας ενημερώνουμε ότι η  Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας (Ε.Ε.Π.Ε.Κ.), σύλλογος μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, που εκπροσωπεί εκπαιδευτικούς και στελέχη της  εκπαίδευσης όλων των βαθμίδων, επιστήμονες, ερευνητές και ειδικούς που έχουν ως κοινό ενδιαφέρον το σχεδιασμό, την υλοποίηση, την αξιολόγηση και την προώθηση, καινοτομικών δράσεων και πρακτικών στην  Πρωτοβάθμια και τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, στο πλαίσιο των δωρεάν επιμορφωτικών δράσεων προς τα μέλη της, απευθύνει πρόσκληση υποβολής αιτήσεων παρακολούθησης καινοτόμων επιμορφωτικών  της προγραμμάτων.

Αίτηση  παρακολούθησης των  επιμορφωτικών  προγραμμάτων της  ΕΕΠΕΚ έχουν  δικαίωμα  να  υποβάλλουν όλα τα μέλη της, ενώ στα μη μέλη – ανεξαρτήτως ειδικότητας & βαθμίδας εκπαίδευσης - παρέχεται η δυνατότητα εγγραφής , μέχρι και την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων για το  πρόγραμμα  (για  την  εγγραφή  στην  Ε.Ε.Π.Ε.Κ.  ακολουθήστε  τις  οδηγίες  της  ιστοσελίδας:  http://www.eepek.gr/el/enosi/eggrafi-stin-enosi).

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής: 07/02/2016)
Η συμμετοχή των επιμορφούμενων  στο πρόγραμμα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ
Θα  καταβληθεί  προσπάθεια  να  ικανοποιηθούν όλες  οι  αιτήσεις (μέσω  δημιουργίας περισσοτέρων τμημάτων).
Σε περίπτωση αδυναμίας ικανοποίησης όλων των αιτήσεων, για κάθε πρόγραμμα θα επιλεγούν οι πρώτοι  εκπαιδευτικοί – μέλη της ΕΕΠΕΚ που θα υποβάλλουν αίτηση ηλεκτρονικά, με ευθύνη της Επιτροπής Επιμόρφωσης της Ε.Ε.Π.Ε.Κ.
Η επιλογή  τους  θα  γίνεται  με  βάση  την ημερομηνία  υποβολής  της  αίτησης.  Σε  κάθε περίπτωση, όσοι δεν έχουν παρακολουθήσει άλλα επιμορφωτικά σεμινάρια της ΕΕΠΕΚ, ή έχουν παρακολουθήσει λίγα, προηγούνται όσων έχουν παρακολουθήσει περισσότερα.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των σεμιναρίων.

Βρίσκεστε εδώ: Home Καθηγητές Προκηρύξεις Εκπαιδευτικών Προγράμματων Υποβολή αιτήσεων παρακολούθησης καινοτόμων επιμορφωτικών προγραμμάτων της Ε.Ε.Π.Ε.Κ. , σ ε Λάρισα , Τρίκαλα & Βόλο