Το 7ο ΓΕΛ Τρικάλων 8ο στο κόσμο στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής

Στη δύσκολη αυτή συγκυρία για το σχολείο μας μετά την απώλεια που υπέστη, έρχεται μία πραγματικά πολύ μεγάλη επιτυχία από την αποστολή μας στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής στο Ν. Δελχί της Ινδίας. Το σχολείο μας κατέλαβε την 8η θέση στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής (κατηγορία open Λυκείου). Είναι μία πραγματικά ξεχωριστή επιτυχία αφού οι οκτώ πρώτοι κάθε κατηγορίας βραβεύονται ως Ολυμπιονίκες γεγονός που αποτελεί μεγάλη τιμή για το σχολείο μας και για την πόλη μας. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους συντελεστές αυτής της επιτυχίας τους μαθητές Γκούμε Λαυρέντιο, Ζιούτο Κωνσταντίνο, Καλαντζή Σωτήριο και Κατσίκα Στέφανο και τους εκπαιδευτικούς κ. Καραγιώργου Ελευθερία (προπονήτρια) και κ. Μπλέκα Κωνσταντίνο (Υποδιευθυντή), που αποτελούσαν και την αποστολή του σχολείου στο Ν. Δελχί.

Πολλά μπράβο σε όλη την ομάδα. Ανεβάσατε το 7ο Λύκειο Τρικάλων πολύ ψηλά παγκοσμίως!!!

Βρίσκεστε εδώ: Home Το Σχολείο μας Διακρίσεις Το 7ο ΓΕΛ Τρικάλων 8ο στο κόσμο στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής